Aktualności 21 października 2022 wyświetleń: 404

Z wizytą w jednostce wojskowej

13 października klasy IV GECK i IV GTCH uczestniczyły w spotkaniu w 1 Kompanii Regulacji Ruchu w Szczecinie. Wizyta rozpoczęła się od prezentacji, w której nasi uczniowie dowiedzieli się o różnych możliwościach pełnienia czynnej służby wojskowej, jak i kto może zostać żołnierzem, jakie zasady obowiązują w armii oraz jakie są możliwości kariery wojskowej. W drugiej praktycznej części spotkania udali się na plac musztry, gdzie obejrzeli nowoczesny sprzęt znajdujący się na wyposażeniu kompanii, podstawowe uzbrojenie żołnierza oraz zapoznali się z warunkami bytowania na poligonie. czyli poznali m. in. warunki panujące w namiocie wojskowym. Odbyli również krótkie przeszkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Na koniec uczniowie obejrzeli przejazd pojazdów wojskowych po placu manewrowym. Po pokazach sprzętu uczniowie odwiedzili stanowisko informacyjno-promocyjne Wojskowego Centrum Rekrutacji w Szczecinie, gdzie otrzymali wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania. Porozmawiali również z rekrutami z Wojsk Obrony Terytorialnej, żołnierzami zawodowymi oraz pełniącymi aktualnie służbę w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Niejednokrotnie żołnierze byli niewiele starsi od naszych uczniów i chętnie dzielili się motywami wstąpienia do zawodowej służby wojskowej. Była to jedyna w swoim rodzaju wizyta i na pewno długo o niej nie zapomnimy.

aktualizowano: 2022-10-21