Aktualności 10 marca 2016 wyświetleń: 1943

Z gaśnicą w ręku!

Podręczne środki gaśnicze, to temat przewodni kolejnych zajęć młodzieży z klasy strażackiej, zrealizowany w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Szczecinie. Podczas zajęć teoretycznych omówiono przeznaczenie, budowę, zasadę działania oraz warunki użycia poszczególnych środków gaśniczych, a następnie uczniowie mogli sprawdzić w praktyce to czego ich nauczono.

Podręczne środki gaśnicze pomagają zwalczyć pożar w jego początkowej fazie. Są to m.in.: gaśnice, hydronetki, koce gaśnice, tłumice i sita kominowe.

Po krótkim szkoleniu teoretycznym odbył się pokaz gaszenia pożarów grupy A (ciała stałe organiczne np. drewno i węgiel), B (pożary cieczy palnych) i F (pożary olejów i tłuszczów) z użyciem gaśnic oraz hydronetek. Omówione wcześniej zasady podchodzenia do źródła ognia mogliśmy przećwiczyć pod czujnym okiem fachowców.

Dziękujemy mł. kpt. M. Smeli za ciekawe zajęcia i już czekamy na następne.

aktualizowano: 2016-03-10