Aktualności

Aktualności 24 września 2021 wyświetleń: 131

Wyścigi łódek solarnych -dwie wygrane

Chwalimy się :) Dwa nasze zespoły, w skład których wchodzili uczniowie klasy 2E, wygrały starty łódek solarnych na czas. I miejsce zajął zespół Amelii, Marty, Mikołaja, Tomka, Cypriana i Arka. Drugie miejsce w wyścigach i pierwsze miejsce za wygląd "katamaranu" zajęła drużyna Rafała, Konrada, Alana, Adama i Maćka. Młodzież super zaangażowała się w montaż zespołu napędowego i przygotowanie konstrukcji łódek. Emocje były piękne. Gratulujemy serdecznie i bardzo się cieszymy, że mamy taką aktywną młodzież. 

Szkoły, które zgłosiły chęć udziału w wyścigu otrzymały wcześniej zestawy do budowy łódek napędzanych energią słoneczną (mały panel PV, silniczek, śmigiełko). Dlatego też, uczestnicy konkursu stawili się na wyścig z własnoręcznie zbudowanymi łódkami, które zostały wypuszczone w basenie ustawionym na placu wydarzenia. Konkurencja została rozegrana w dwóch kategoriach: na najszybszą oraz najpiękniejszą łódkę solarną. Wydarzenie poprowadziła Pani inż. Dorota Leciej-Pirczewska, współorganizatorka pikniku.

Wydarzenie było częścią projektu INT205 "Energia+Technologia=Szkoła+Zawód - Technologie energii odnawialnej w szkołach - dla wykwalifikowanych pracowników przyszłości”, który jest wspófinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg VA MV/BB/PL.
aktualizowano: 2021-09-24
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone