Aktualności 12 maja 2021 wyświetleń: 1758

Wyniki II Ogólnopolskiego Konkursu "Energia a Środowisko"

Dziś odbył się finał II Ogólnopolskiego Konkursu "Energia a Środowisko". Uczniowie szkół podstawowych zmagali się z pytaniami testowymi związanymi z tematyką energetyki odnawialnej, energetyki konwencjonalnej, zanieczyszczeń powietrza i metodami jego oczyszczania. Wszyscy świetnie się przygotowali. W kategorii komiks zwyciężyła Zuzanna Jóźwik (IIm - Laura Szymańska, IIIm - Franek Wytrążek). W kategorii animacja laureatem I miejsca został Igor Bazylewicz (IIm - Zofia Tomczewska, IIIm - Katarzyna Siwoń). Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu. Tabela wyników.

Wszyscy uczestnicy wyjechali z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi (tablety, głośniki, kamery internetowe, słuchawki, powerbanki, sprzęt rekreacyjny, torby i ECOgadżety). Było to możliwe dzięki głównemu sponsorowi konkursu Grupie Azoty Zakłady Chemiczne "Police" oraz partnerom konkursu: Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Wydziałowi Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Wydziałowi Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT w Szczecinie, firmom Kospel i Viessmann.

Konkurs został umieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, ustalonym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2021/2022.

aktualizowano: 2021-05-12