Aktualności 14 września 2022 wyświetleń: 496

Wycieczka integracyjna uczniów klas pierwszych do Świnoujścia

Uczniowie klas 1E i 1 E/CK (E- technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz CK- technik chłodnictwa i klimatyzacji) w dniu 14 września udali się na wycieczkę do Świnoujścia. Pierwszym punktem programu była wizyta w Forcie Gerharda - najlepiej zachowanym w Europie pruskim forcie nadbrzeżnym z XIX wieku i Muzeum Obrony Wybrzeża. Ścieżkami ciemności i odwagi, przy KRZYkliwych komendach, w dobrym humorze i miłej atmosferze, w towarzystwie przesympatycznych kóz i kotów przeszliśmy trasę turystyczną. Następnie z podziałem na dwie grupy "zaatakowaliśmy" wejście na szczyt Latarni Morskiej (300 schodów i 68m wysokości), w nagrodę oglądając piękną panoramę i otrzymując pierwsze klasowe certyfikaty. Po przeprawie promowej na drugą stronę pospacerowaliśmy po centrum, a po zwiększeniu tempa udaliśmy się na plażę Morza Bałtyckiego, po czym promenadą wróciliśmy do promu. Organizatorem wyprawy była Pani Honorata Grabek, a opiekunami Panie: Agnieszka Raducka, Zofia Słoboda, Monika Wawrzyniak, Beata Ptak i Magdalena Kolb. Dziękujemy Paniom za opiekę oraz Klubowi Juvenia za dofinansowanie przejazdu.

aktualizowano: 2022-09-14