Aktualności 31 stycznia 2017 wyświetleń: 1648

Wizyta w JRG 2

Uczniowie grupy mundurowej ponownie odwiedzili jednostkę  Ratowniczo – Gaśniczą nr 2 w Szczecinie.Tym razem tematem spotkania był sprzęt ochrony dróg oddechowych i drabiny.

Sprzęt ochrony dróg oddechowych musi zapewnić strażakowi ratownikowi czyste powietrze niezbędne do przeprowadzenia akcji ratowniczej.

Uczniowie poznali budowę, zasadę działania, zastosowanie, zasady użytkowania oraz przewożenia sprzętu ochronnego. Mieli również możliwość testowania sprzętu– taki aparat nie jest lekki ;).

Omówiono również budowę i zastosowanie różnych drabin strażackich. Nie wiedzieliśmy nawet, że tyle może ich być.

W trakcie ćwiczeń praktycznych można było samem u sprawić drabinę nasadkową.

Dziękujemy mł. kpt. Michałowi Smeli za przeprowadzone zajęcia i czekamy na następne już niedługo.

KW

aktualizowano: 2017-01-31