Aktualności

Aktualności 20 października 2019 wyświetleń: 778

Wizyta na budowie "Posejdona"

Uczniowie klasy III E, przyszli technicy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, odwiedzili plac budowy centrum „Posejdon” i mieli niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć, jak wygląda nowatorskie zastosowanie technologii opartych na odnawialnych źródłach energii.
W centrum Szczecina powstaje bowiem kompleks biurowo-usługowo-hotelowy, który otrzymał certyfikat ekologiczny Breeam na poziomie "Excellent", co oznacza, że spełni restrykcyjne normy zużycia energii, które wejdą w życie dopiero w 2021 roku.

Pan Maciej Pirczewski, dyrektor techniczny firmy Calbud - inwestora i generalnego wykonawcy „Posejdona” - był naszym przewodnikiem po budowie tego niezwykłego obiektu. Jednym ze szczególnie ciekawych rozwiązań, jakie nam przedstawił, jest zastosowanie gruntowych wymienników ciepła, współpracujących z pompami ciepła.  Zapewnią one w około 80 procentach ciepło bądź chłód na potrzeby ogrzewania lub chłodzenia budynku. W celu zainstalowania sond gruntowych wymienników ciepła, wykonano 48 odwiertów w gruncie pod budynkiem na głębokości sięgającej do 300 metrów!

Wielkie wrażenie zrobiły na nas nie tylko wykorzystane technologie OZE. Zachwyciła nas również wspaniała panorama Szczecina, którą można podziwiać z tarasu na  najwyższym piętrze „Posejdona” oraz największa w Polsce zielona ściana, powstała z żywych roślin, która zdobi przestrzeń wewnętrznego patio. Zabytkowy obiekt wkrótce będzie żył nowym, ekologicznym i bardzo przyjaznym człowiekowi życiem.

aktualizowano: 2019-10-20
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone