Aktualności 20 stycznia 2016 wyświetleń: 1669

Warsztaty z turystyki „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

"Cudze chwalicie, swego nie znacie, Sami nie wiecie co posiadacie". Stare powiedzonko, autorstwa Stanisława Jachowicza, mimo że często cytowane, nie straciło nic ze swej aktualności. Wyjeżdżamy na ferie lub wakacje, z rodzicami lub znajomymi wybierając odległe kierunki turystyczne. Zachwycamy się pięknem, walorami i atrakcjami turystycznymi innych krajów zapominając o tym, że nasz kraj ma do zaoferowania znacznie więcej. Polska to ciekawy i piękny kraj, który warto poznawać i zwiedzać. Do tego zachęcały młodzież z gimnazjum uczennice 2 klasy TTW podczas spotkania na warsztatach szkolnych z turystyki.

Goście dowiedzieli się, że:

• można zwiedzić prawie cały świat, być w Rzymie, Betlejem, Ameryce i na Końcu Świata w ogóle nie opuszczając Polski,
  • w naszym kraju również można zobaczyć piramidy, krzywą wieżę, kamienne kręgi oraz lawendowe pola,
  • w Wągrowcu krzyżują się rzeki,
  • w Karpaczu oraz na drodze niedaleko Wałcza przedmioty samoczynnie toczą się w górę,
  • w Krakowie jest największy rynek w Polsce a w Pułtusku najdłuższy w Europie,
  • najdłuższa deska i największy fortepian na świecie znajdują się w Szymbarku,
  • na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO wymienia się aż czternaście pozycji z polskimi obiektami.

Uczniowie spróbowali również polskich przysmaków, m.in. sękacza, oblatów śląskich, andruty kaliskie, konfiturę szczecińską z płatków dzikiej róży oraz dżem z zielonych pomidorów.

Na pożegnanie uczestnicy warsztatów otrzymali skromne podarki – słodką paczuszkę oraz książeczkę, w której zamieszczone zostały ciekawostki o Polsce.

Katarzyna Galińska

aktualizowano: 2016-01-20