Aktualności 25 maja 2015 wyświetleń: 2779

Warsztaty z instalacji fotowoltaicznych dla uczniów w siedzibie PFE

Firma Ekoen, która zajmuje się nowoczesnymi technologiami w energetyce odnawialnej wraz z Polską Fundacją Ekologiczną zaprosiła uczniów klasy drugiej Technikum Kształtowania Środowiska na warsztaty przedkonferencyjne: monter (instalator) urządzeń OZE, w tym paneli fotowoltaicznych.

W piątek 22.05.2015 r. w sali konferencyjnej Polskiej Fundacji Ekologicznej odbyło się spotkanie warsztatowe, podczas którego młodzież miała szansę pogłębienia wiedzy i wysłuchania wskazówek od specjalistów z branży OZE. Firma Ekoen oferuje urządzenia, które pozwalają na pozyskiwanie najczystszej energii, jaką daje nam słońce oraz wiatr. Firma chcąc wzbogacać rynek pracy o specjalistów-monterów współpracuje ze szkołami średnimi i organizacjami zrzeszającymi specjalistów.

Piątkowe spotkanie zostało zorganizowane dla grupy uczniów z SET – Sun Energy Team, biorących udział w ogólnopolskim konkursie „Postaw na słońce”. Celem tego projektu jest upowszechnienie wśród społeczeństwa wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii (OZE), a w szczególności ogniw fotowoltaicznych.

Zarówno Polska Fundacja Ekologiczna jak i firma Ekoen wspierają mocno młodzież. Polska Fundacja Ekologiczna objęła honorowym patronatem wtorkową konferencję Zarabiaj na Słońcu, natomiast firma Ekoen jest honorowym członkiem komitetu organizacyjnego tejże konferencji.

aktualizowano: 2015-05-29