Aktualności 18 października 2015 wyświetleń: 2089

Warsztaty firmy Rothenberger

15 października 2015 r. uczniowie klasy II E i klasy IV E mieli okazję poznać nowoczesne narzędzia do obróbki rur, stosowanych w wykonawstwie instalacji.

Pan Artur Bogdański, przedstawiciel Rothenbergera, jednego z najlepszych producentów narzędzi i urządzeń dla branży instalacyjnej, przyjechał specjalnie do naszej szkoły z Poznania, aby zaprezentować sztandarowe produkty swojej firmy.

Podczas  pokazu  uczniowie mogli sprawdzić w działaniu praktycznym zarówno typowe, najczęściej spotykane na budowie narzędzia, używane podczas wykonywania instalacji z rur miedzianych i z tworzyw sztucznych, np. obcinaki, gratowniki, giętarki ręczne, nożyce do cięcia, palniki, jak też te o specjalnym przeznaczeniu: expander do kielichowania i kalibrowania rur, wyoblak do wykonywania kielichów lub odprowadzeń (wyobleń) na rurach, przenośna giętarka elektryczna do gięcia na zimno rur pod kątem do 180°, lutownica elektryczna do lutowania miękkiego itp.

Pan Artur Bogdański przedstawił  również  niektóre nowości firmy Rothenberger:  klucze szybkonastawne typu „żabka”, czy oryginalne narzędzia niezastąpione przy „białym montażu”.

Następne spotkanie poświęcone będzie specjalistycznym narzędziom i urządzeniom stosowanym w wykonawstwie i eksploatacji  instalacji wentylacyjnych  i klimatyzacyjnych oraz  chłodniczych, a także w montażu i eksploatacji pomp ciepła.

Elżbieta Lesińska, Adam Zakrzewski

aktualizowano: 2015-10-24