Aktualności 28 października 2015 wyświetleń: 2424

Vestas i energetyka wiatrowa

Pan Sławomir Suchy - Regionalny Manager Vestas Poland przeprowadził dla uczniów klasy 4E pogadankę wraz z obszerną prezentacją multimedialną na temat eksploatacji siłowni wiatrowych.

Firma Vestas Poland została utworzona jako oddział Operations & Maintenance w 2003 roku. Obecnie jest liderem na rynku energetyki wiatrowej i profesjonalnym dostawcą turbin wiatrowych. Przykłady farm wiatrowych zaopatrzonych w turbiny tej firmy to m.in.: Zagórze (Wolin) V80, Śniatowo (koło Kamienia Pomorskiego) V90, czy choćby Banie i Kozielice (okolice Pyrzyc), gdzie 25 turbin ma być zamontowane do końca grudnia.

Pan Sławomir Suchy zapoznał uczniów z zagadnieniami dotyczącymi konserwacji, przeglądu, utrzymania warunków gwarancji oraz metodami diagnostyki. Zaprezentował także programy zdalnie monitorujące pracę elektrowni wiatrowych oraz raport BSJP Energetyki wiatrowej za rok 2014r.

Uczniowie zyskali rzetelne odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a zwłaszcza dowiedzieli się o zasadach rekrutacji do pracy w takiej firmie.

Pozostaje mieć nadzieję, że spotkanie zmobilizowało także młodzież do intensywnej nauki języka angielskiego, który wszakże w tak technicznych terminologiach jest językiem międzynarodowym.

Dziękujemy serdecznie za poświęcony nam czas.

Agnieszka Raducka

aktualizowano: 2015-10-29