Aktualności

RSS

Wycieczka integracyjna uczniów klas pierwszych do Świnoujścia

Uczniowie klas 1E i 1 E/CK (E- technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz CK- technik chłodnictwa i klimatyzacji) w dniu 14 września udali się na wycieczkę do Świnoujścia. Pierwszym punktem programu była wizyta w Forcie Gerharda - najlepiej zachowanym w Europie pruskim forcie nadbrzeżnym z XIX wieku i Muzeum Obrony Wybrzeża. Ścieżkami ciemności i odwagi, przy KRZYkliwych komendach, w dobrym humorze i miłej atmosferze, w towarzystwie przesympatycznych kóz i kotów przeszliśmy trasę turystyczną. Następnie z podziałem na dwie grupy "zaatakowaliśmy" wejście na szczyt Latarni Morskiej (300 schodów i 68m wysokości), w nagrodę oglądając piękną panoramę i otrzymując pierwsze klasowe certyfikaty. Po przeprawie promowej na drugą stronę pospacerowaliśmy po centrum, a po zwiększeniu tempa udaliśmy się na plażę Morza Bałtyckiego, po czym promenadą wróciliśmy do promu. Organizatorem wyprawy była Pani Honorata Grabek, a opiekunami Panie: Agnieszka Raducka, Zofia Słoboda, Monika Wawrzyniak, Beata Ptak i Magdalena Kolb. Dziękujemy Paniom za opiekę oraz Klubowi Juvenia za dofinansowanie przejazdu.

»
627
49
0
14 września 2022 »

Harmonogram pracy Biblioteki Szkolnej.

Poniedziałek      9.00 – 12.30

Wtorek                 9.00 – 13.00

Wtorek - 13.00 – 13.45 – godzina dostępności

Środa                      nieczynna

Czwartek              9.00 – 13.00

Piątek                    9.00 – 12.30

»
470
0
0
6 września 2022 »

Ballady i romanse Adama Mickiewicza lekturą 11. odsłony Narodowego Czytania.

Ta akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Następnie czytano dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogię” Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa. 

Później „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego i „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego oraz  „Nowele polskie”. Lekturą Narodowego Czytania 2020 wybrana została „Balladyna” Juliusza Słowackiego a w ubiegłym roku „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. 

Od początku trwania akcji w naszej szkole również przystąpiliśmy do czytania dzieł wybitnych polskich twórców, dlatego w piątek 2 września zgromadziliśmy się na placu apelowym, by wspólnie przypomnieć sobie wybitne działa Adama Mickiewicza. Czytaliśmy Świteziankę, Powrót taty, Rybkę, Panią Twardowską oraz Lilije.

»
635
19
1
4 września 2022 »

I ruszamy z nowym rokiem szkolnym

We wrześniu 2022r. naukę w klasach pierwszych rozpoczęło 170 uczniów. W Technikum Kształtowania Środowiska uruchomiliśmy zawody: E - technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, CK - technik chłodnictwa i klimatyzacji, A - technik analityk, S - technik ochrony środowiska, T - technik turystyki na obszarach wiejskich, a w Szkole Branżowej I stopnia: K - kucharz.

Młodszym i starszym uczniom życzymy bardzo dobrych wyników w nauce, obowiązkowości, systematyczności i zadowolenia ze spędzonego wspólnie czasu, a przede wszystkim zdanych egzaminów maturalnych i zawodowych. 

»
731
13
0
1 września 2022 »

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września 2022r. o godzinie 10:00 na placu apelowym.

»
899
1
0
22 sierpnia 2022 »

Andżelika potrzebuje naszej pomocy

Kochani prosimy o Wasze wsparcie. Uczennica naszej szkoły, Andżelika Banaś z klasy 3S/Ch wymaga pilnej i kosztownej rehabilitacji. Zawsze pogodna, uśmiechnięta i koleżeńska została potrącona przez samochód, przeszła udar i jest całkowicie sparaliżowana. W imieniu koleżanek i kolegów oraz dyrekcji i grona pedagogicznego prosimy o hojność. Rodzina zbiera pieniążki za pomocą zrzutka.pl Z góry bardzo dziękujemy za Państwa dobre i szczodre serce.

»
2778
3
0
20 sierpnia 2022 »

Zakończenie roku szkolnego

Apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022 przygotowała Pani Agnieszka Burdzań. Przewodniczący samorządu uczniowskiego, Michał Jarmołowicz poprowadził całość wydarzenia. Po życzeniach Pana Dyrektora, Bogusława Nowaka, przyszedł czas na gratulacje i wręczenie nagród dla osób wyróżniających się bardzo dobrymi wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem. Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

»
1105
68
0
27 czerwca 2022 »

Regionalne dania mączne

Uczniowie innowacji "Apetyt na region" po przeanalizowaniu tradycji kulinarnych kuchni kaszubskiej i pomorskiej, śląskiej, góralskiej, kujawskiej, kresowej, małopolskiej, mazowieckiej i kurpiowskiej, wielkopolskiej, podlaskiej, mazursko-warmińskiej zdecydowali się przygotować kilka potraw w oparciu o mąkę. Pojawiły się racuchy, kluski, placki ziemniaczane, strucla, ciasto drożdżowe i rogale. Po uprzątnięciu pracowni gastronomicznej uczniowie przystąpili do konsumpcji i oceny potraw. Wymieniali się przepisami i opiniami na temat danej potrawy. Pojawiły się propozycję dodatków i możliwości udekorowania potrawy. 

»
810
18
0
5 czerwca 2022 »
Wszystkich rekordów: 1428
«, powrót 1 2 3 ... 29 30 31 ... 141 142 143 dalej » Skocz do:
poczta

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2025 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone