1326newsy Aktualności | Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

Aktualności

Aktualności 13 czerwca 2017 wyświetleń: 1119

Uczniowie zostali nagrodzeni!

Dzisiaj odbył się apel podsumowujący udział naszych uczniów w różnych konkursach. Nagrody i wyróżnienia rozdano za udział w konkursach językowych, chemicznych, matematycznych, języka polskiego oraz wyróżniono osoby angażujące się w funkcjonowanie koła teatralnego oraz akcji społecznych np.: "Puszka dla Puszka".

Pani Marta Krala i Pani Anna Jerlecka podsumowały udział uczniów w konkursach językowych.

W Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "JERSZ" udział wzięli: Marcel Reguła (1E), Aleksandra Wierzbicka (1E), Bartosz Napora (1E), Grzegorz Bzdeń (1CK), Mikołaj Rystwej (1CK), Justyna Chlebowska (1CK), Bartosz Ilczyszyn (2E), Dawid Borowski (2E).

Uczniowie klasy 1SE: Dawid Smakowski, Tomasz Miozga, Bartosz Napora zostali wyróżnieni za konkurs Salon Gier Rollercoaster.

Dawid Borowski, Bartosz Ilczyszyn i Wiktor Szkoda (2E) odebrali nagrody za zajęcie 1 miejsca w X Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych.

Uczniowie z klasy1SE w składzie: Dorota Piskor, Jakub Pliszka, Jakub Aksamit, Bartosz Napora, Tomasz Miozga, Tomasz Zagawa, Noemi Błaszkowska, Krzysztof Surma oraz Małgosia Dąbrowska z 1CK zostali wyróżnieni za skecz "Door" podczas Dnia Języków Obcych w ZSO nr 9.

Już od kilku lat uczniowie, chętnie i licznie, biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego "JERSZ"- SPRACHDOKTOR, sprawdzając swoje możliwości językowe. Czasem udaje się zająć wyższe miejsca, a czasem trzeba się zadowolić tylko dyplomem za udział i dobrą oceną cząstkową z przedmiotu, ale nie nagrody się liczą, a możliwość rywalizacji. W tym roku wyróżnili się uzyskując wysokie lokaty: Monika Wojciechowska (2E), Małgorzata Kustrzyk (2A), Wiktoria Turowska (1C), Julia Gozdecka (3C).

Konkurs Dwujęzykowy "Szkolny Poliglota"- w tym roku odbyła się trzecia edycja tego konkursu. Cieszy się on ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów. Lubią oni sprawdzać swoje umiejętności językowe dwutorowo- w języku niemieckim i angielskim. Szczególnie, że najlepsi otrzymują nagrody rzeczowe i cząstkowe oceny celujące z obu języków. w tym roku tytuł Szkolnego Poligloty zdobyli:

w kategorii gimnazjum: I miejsce - Mateusz Chrościelewski (3A), II - Patryk Jędrzejczak (2A), III - Małgorzata Kustrzyk (2A), wyróżnienie dla Michała Lejkowskiego,

w kategorii technikum: I miejsce - Bartosz Napora (1E), II - Tomasz Zagawa (1S), Honorata Kwapińska (3E).

Uczniowie gimnazjum zostali nagrodzeni przez Panią Edytę Olszanowską za udział w konkursach szkolnych i ogólnopolskich. Jednym z nich był Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Alchemik. Dyplom wyróżnienia za bardzo dobry wynik otrzymała Weronika Czaplińska, Patryk Jędrzejczak oraz Mateusz Chrościelewski.

W szkolnym konkursie ekologicznym "Dzień Ziemi" I miejsce zajął Jakub Nowak 3C, II miejsce - Michał Lejkowski 3B, III miejsce - Sebastian Szymborski 2A.

W konkursie "Rośliny i zwierzęta chronione w Polsce" I miejsce zajął Piotr Zawadzki z 3C, II miejsce - Julia Cytowicz z 2A, III miejsce - Julia Gacal 2A .

Pan Krzysztof Płocha wręczył dyplomy uznania dla klas, które uzbierały najwięcej do klasowej skarbonki w ramach akcji "Puszka dla Puszka 2017". Celem było wsparcie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1A, drugie klasa 3A, a trzecie miejsce powędrowało do klasy 1B.

Pani Zofia Słoboda wręczyła nagrody uczniom klasy 1CK: Kacprowi Zacharskiemu, Adamowi Lemanowi i Mikołajowi Rystwejowi, którzy wygrali w konkursie "Kodowanie ze Scratchem".

Pani Sylwia Kęsy i Pani Agnieszka Burdzań wyróżniły uczniów, którzy działają w szkolnym kole teatralnym: Wiktorię Gajos, Aleksandrę Rosińską, Oliwię Giergielewicz i Jakuba Wołowskiego.

Za najlepsze "Słuchowisko na podstawie baśni i legendy" nagrody odebrali uczniowie klas: 2A (I miejsce) 3C (II miejsce), 3A (III miejsce) oraz 2B (IV miejsce).

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku szkolnym.

aktualizowano: 2017-06-14
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone