Aktualności 15 marca 2023 wyświetleń: 227

Tytuł Zawodowca Roku 2022 dla naszej nauczycielki

Pani dr inż. Agnieszka Raducka została nagrodzona w konkursie Zawodowiec Roku 2022, w branży elektroenergetycznej w dziedzinie: energetyka odnawialna. W tej kategorii ostatecznie zostały nominowane trzy osoby: Pani Justyna Dybicz z Inowrocławia (II miejsce) i Pani Izabella Góralczyk-Batko z Krakowa (III miejsce). Łącznie tytuł Zawodowca Roku otrzymało 46 osób (różne dziedziny).

W konkursie było 537 zgłoszeń, które zawierały uzasadnienia w pięciu kategoriach oceny (czytaj poniżej). Ostateczna punktacja decydowała o zajętym miejscu.

Gala wręczenia nagród miała niemal "oscarową" oprawę, błyskotliwy prowadzący, piękna sala hotelu Bellotto w Warszawie, oprawa muzyczna z wykonami na skrzypcach Tomasza Dolskiego, tort z fajerwerkami i bankiet.
Organizatorami wydarzenia były: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji a sponsorem nagród KGHM Polska Miedź.

"Jest to dla mnie duże i ważne wyróżnienie. Oznacza ono, że ktoś z zewnątrz (ogólnopolsko) ocenił moje działania w sposób obiektywny, więc tym większa radość i duma. W pracy nauczyciela jest różnie, ale chciałabym podkreślić, że bez uczniów i współpracujących ze mną nauczycieli to nic by się nie udało. Także dziękuję wszystkim tym, którzy stają na mojej drodze, pozytywnie motywują do działania edukacyjnego i przekazują cenne wskazówki wynikającego z własnego wieloletniego doświadczenia."

~Agnieszka Raducka

Kryteria oceny (punktowane działania z ostatnich dwóch lat):

1) Działania na rzecz promocji kształcenia zawodowego.

2) Wprowadzanie autorskich rozwiązań dydaktycznych i metodycznych, w tym innowacje pedagogiczne, TI i metody aktywizujące w obszarze kształcenia zawodowego.

3) Współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym, w tym w szczególności z pracodawcami.

4) Wspieranie zainteresowań zawodowych uczniów, w tym praca z uczniem zdolnym.

5) Udział w doskonaleniu zawodowym.

Pełna lista nagrodzonych.

aktualizowano: 2023-03-15