Aktualności

Aktualności 26 kwietnia 2018 wyświetleń: 445

Targi Szkół Ponadgimnazjalnych

Dzisiejsze targi to doskonała okazja do zaprezentowania oferty edukacyjnej naszej szkoły. Wśród wielu wystawców szkół ponadgimanzjalnych to właśnie technika cieszyły się największym zainteresowaniem. Dobry zawód to dobra praca. U nas, poza ulotkami i banerami, można było poobserwować doświadczenia chemiczne związane z technikiem ochrony środowiska i technikiem analitykiem, poczęstować się rogalikiem bądź chlebem ze smalcem i ogórkiem od technika turystyki, zapoznać się z możliwościami produkcji ciepła i prądu przy przyczepce OZE u technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej lub wykonać pomiary geodezyjne u technika budownictwa wodnego. Mamy nadzieję, że żonkile ładnie się rozwiną i miło będą się kojarzyć z Technikum Kształtowania Środowiska.

"Organizator zaprosił „ważnych” gości, np. nasze stanowisko OZE odwiedził Pan Prezydent Miasta Szczecina. Cieszymy się z dużej frekwencji przybyłych uczniów gimnazjum. Było ich zdecydowanie więcej niż na innych imprezach promujących szkoły ponadgimnazjalne. Zapewniono wiele atrakcji np. występy uczniów promowanych szkół.

Oferta kształcenia była bardzo bogata. Nie wiem czy - jako gimnazjalista – wybrałabym tylko jedną szkołę do dalszej nauki. Pewna jestem, że byłoby to na pewno technikum. Dobry zawód to dobry start na rynku pracy.

Zabrakło jedynie ciepłych napojów – kawy, herbaty – niestety pogoda nie dopisała i wystawcy, którzy prezentowali się na zewnątrz nie pomyśleli, żeby zabrać ze sobą termosy :) ..."

Wioleta Niedostatkiewicz - nauczyciel przedmiotów zawodowych w Technikum Kształtowania Środowiska w Szczecinie Dąbiu

aktualizowano: 2018-04-26
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone