Aktualności

Aktualności 18 maja 2023 wyświetleń: 452

Sztuka grillowania

Sezon na grillowanie już się zaczął i nabiera rozpędu. Przy grillu można spotkać się z rodziną lub ze znajomymi i w miłej atmosferze spędzić z nimi czas. Grillowaniu towarzyszy również często udział w różnych grach lub konkursach. Grillowanie to też sztuka, o czym przekonali się uczniowie 1 klasy Kucharz.

W dniu 17 maja 2023 roku, uczniowie: Kornelia, Aleksander, Filip, Kacper H. i Kacper K. pod okiem pani Elżbiety Szewczyk-Poczwardowskiej mieli okazję poznać tajniki dobrego grillowania. Początkujący kucharze przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek z klasy proste, ale smaczne potrawy – grillowane piersi z kurczaka oraz grillowany ser halloumi. Był też dodatek witaminowy - surówka z kapusty pekińskiej oraz pyszne kromki chleba posmarowane smakowym masłem i upieczone na grillu.

Pani Ela, właścicielka gospodarstwa agroturystycznego Rekreacja i Wypoczynek w Trzynastu Dębach w Kołbaskowie, podpowiadała uczniom co i jak mają robić, by mięso było zgrillowane a nie surowe czy też spalone. Przy okazji podzieliła się też przepisem na wspomniane już smakowe masło. Uczniowie mieli również okazję posmakować dżemu gruszkowego z nutą limonki i kardamonu – przetworu ze spiżarni właścicielki gospodarstwa.

W czasie, gdy piątka uczniów sprawnie krzątała się przy grillu, pozostali korzystali z różnych form wypoczynku. Chłopcy kopali piłkę nożną a dziewczęta grały w gry towarzyskie lub prowadziły sobie pogaduszki. Niektórzy w zaciszu czytali książkę lub słuchali muzyki. Był też relaks na huśtawce.

Zajęcia w plenerze z udziałem specjalistki w grillowaniu, tj. pani Eli, to zapewne niezapomniane doświadczenie dla młodzieży.

Katarzyna Galińska

aktualizowano: 2023-05-18
Wszystkich rekordów:
poczta

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone