Aktualności 28 listopada 2018 wyświetleń: 1589

Szkolenie z zakresu organizacji pomocy psychologiczno - pedagogicznej

W dniu 28.11.2018r. w Zespole Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana odbyło się szkolenie z zakresu organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Organizatorem przedsięwzięcia był Wydział Kształcenia Branżowego Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Przybyłych gości przywitał Pan Bogusław Nowak - Dyrektor ZS Nr 2, a szkolenie uroczyście otworzyła Pani Urszula Berlińska - Dyrektor Wydziału Kształcenia Branżowego. W szkoleniu uczestniczyło ponad 100 osób, w tym dyrektorzy, pedagodzy, wychowawcy ze szkół zawodowych województwa zachodniopomorskiego. Prelekcje wygłosili: Pani Monika Piątkowska "Przepisy prawa regulujące pomoc psychologiczno - pedagogiczną w szkołach i placówkach",  Pan Mirosław Boczar "Rola i zadania poradni psychologiczno-pedagogicznej i szkoły w zakresie wzajemnej współpracy", Pani Teresa Mamos "Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach i placówkach - zadania pracowników szkoły i placówki". W trakcie warsztatów uczestnicy programu Erasmus "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk" prezentowali założenia i sposób realizacji projektu.

aktualizowano: 2020-05-14