Aktualności 18 maja 2016 wyświetleń: 2279

Ratowniczy sprzęt mechaniczny

„Budowa, eksploatacja i konserwacja ratowniczego sprzętu mechanicznego” to temat kolejnego spotkania uczniów z grupy strażackiej z mł. kpt. Michałem Smelą.

Sprzęt mechaniczny w trakcie akcji ratowniczej służy do usuwania przeszkód w postaci konstrukcji drewnianych, metalowych, betonowych utrudniających lub zagrażających pracy ratownika a także usuwania zwykłych wiatrołomów.

Uczniowie poznali budowę i podział pił w zależności od ich przeznaczenia, zasady użytkowania i bezpiecznej pracy ze sprzętem oraz jego konserwacji. Wiedzę teoretyczną dotyczącą sprawdzenia gotowości do pracy oraz czyszczenia pił i pilarek mogli przećwiczyć w trakcie przygotowanych zadań praktycznych.

Dziękujemy za kolejne miłe przyjęcie i przeprowadzenie ćwiczeń praktycznych.

aktualizowano: 2016-05-18