Aktualności 10 kwietnia 2015 wyświetleń: 2167

REFLEXowy piątek dla miłośników instalacji grzewczych

W dniu 10 kwietnia klasy 2E i 3E wzięły udział w szkoleniu przeprowadzonym przez Pana Michała Łabędzkiego, przedstawiciela firmy Reflex.

Firma Reflex wchodzi w skład holdingu Winkelmann Group GmbH+Co.KG. Marka Reflex to lider na polskim rynku, znana jest ze swoich systemów stabilizujących ciśnienie w instalacjach ciepłej wody użytkowej oraz wody grzewczej w wielu krajach świata. Program produkcji Reflex-POLSKA Sp. z o.o. obejmuje:

• ciśnieniowe naczynia wzbiorcze,
  • układy stabilizacji ciśnienia sterowane kompresorowo oraz pompowo,
  • układy odgazowujące,
  • pojemnościowe podgrzewacze ciepłej wody,
  • układy uzupełniające ubytki ciepłej wody,
  • zbiorniki buforowe.

Reflex poza szerokim asortymentem innowacyjnych produktów oferuje także kompleksową opiekę serwisową.

Uczniowie z klas o profilu technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej mieli możliwość zapoznania się z bogatym asortymentem firmy. W sposób bardzo obrazowy i przyjazny dla uczniów omówiono rodzaje, parametry pracy oraz zasadę działania naczyń wzbiorczych, układy odgazowania instalacji, układy zmiękczania wody, zbiorniki buforowe do układów grzewczo-chłodniczych oraz zasobniki i pojemnościowe podgrzewacze ciepłej wody.

Najważniejszy punkt spotkania stanowił jednak dobór naczyń wzbiorczych dla dwóch instalacji: z kolektorami słonecznymi i kotłem na biomasę. Przedstawiony algorytm obliczeń pozwolił ocenić wpływ roli ciśnień na pojemność naczyń przeponowych. Dla przyszłego montera urządzeń energetyki odnawialnej kwestia doboru odpowiedniego naczynia wzbiorczego jest sprawą kluczową, decydującą o bezpieczeństwie instalacji.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, w szczególności podczas namacalnego zgłębiania tajników wewnętrznej budowy prezentowanych produktów Reflex :)

Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi za poświęcony czas, perfekcyjnie przygotowane szkolenie i techniczne porady.

Agnieszka Raducka

aktualizowano: 2015-04-10