Aktualności

Aktualności 12 września 2018 wyświetleń: 329

Poznańskie szkolenie "Dobór i montaż pomp ciepła Viessmann" - Grzegorz Życki

Grzegorz Życki to ubiegłoroczny laureat I miejsca w IX Krajowym Konkursie Energetycznym. Jedną z uzyskanych nagród był Voucher na dwa profesjonalne szkolenia z systemów energetyki odnawialnej firmy Viessmann. Uczeń podzielił się z nami wrażeniami z pierwszego zrealizowanego szkolenia z zakresu "Doboru i montażu pomp ciepła typu powietrze - woda typu Split".

"...Na początku szkolenia na sali konferencyjnej zostaliśmy poinformowani o przepisach dotyczących pomp ciepła i samych czynników chłodniczych. Po tym zostało przedstawione jak dobierać i montować pompy ciepła - w tym, co jest ważne przy montażu doborze i czego się wystrzegać, jakie uprawnienia musimy dodatkowo posiadać, aby dokonywać certyfikowanego pierwszego uruchomienia u klienta. Zostały przedstawione zasady korzystania z komputerowego programu doboru pomp ciepła dla instalatora oraz innych programów z wymiarowania i dobierania instalacji grzewczej. Ostatnia część szkolenia była praktyczna. Zostaliśmy przeszkoleni z zakresu rodzaju i sposobu posługiwania się właściwymi narzędziami pracy. Każdy musiał wykonać kilkakrotnie cięcie, gratowanie, gięcie i kielichowanie. Na koniec szkolenia musielimy dokonać połączenia dwóch jednostek pompy ciepła typu Split - elektrycznie jak i poprowadzić instalację gazową. Po czym dokonaliśmy próby szczelności azotem. Niestety z pewnych przyczyn musieliśmy próbę powtórzyć. I jeszcze raz powtórzyć... (Wypuściliśmy dużo azotu w powietrze). Po czym okazało się, że to nie nasza wina tylko zużytego zaworu. Na koniec w układzie wytworzyliśmy próżnię. Szkolenie zakończone zostało uzyskaniem 2-letnich uprawnienień do doboru i montażu pomp ciepła powietrze/woda typu Split..."

Grzegorz Życki

aktualizowano: 2018-09-12
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone