Aktualności 30 listopada 2014 wyświetleń: 2922

Pompy z WILO

Dnia 26 listopada, po blisko rocznej przerwie, ponownie miło nam było gościć przedstawicieli firmy Wilo. Nazwa WILO jest na całym świecie synonimem tradycji inżynierii niemieckiej. Oferowane ekologiczne i ekonomiczne pompy oraz wodne systemy pompowe w technice ogrzewania, chłodzenia, klimatyzacji, zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków są stosowane we wszystkich rodzajach instalacji: w budynkach handlowych, obiektach komunalnych, w przemyśle i oczywiście w domach mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych.

Klasa II o profilu technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej uczestniczyła w zajęciach teoretyczno - praktycznych z zakresu pomp i obiegu płynów w instalacji hydraulicznej. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia w praktyce pracy instalacji przy zastosowaniu w niej różnych  pomp, napełniali układ oraz obserwowali zmiany parametrów ciśnienia i mocy w zależności od objętościowego strumienia płynu. Przeprowadzono również ćwiczenie, w wyniku którego udało się wyznaczyć punkt pracy pompy oraz wykreślić charakterystyki pracy pompy i oporu przepływu cieczy w instalacji.

Tego rodzaju zajęcia uatrakcyjniły dotychczas omówioną teorię oraz spotkały się z pozytywnym odbiorem przez naszych uczniów. Miejmy nadzieję, że wzbudzone emocje przekute zostaną w chęć dalszego pogłębiania wiedzy.

Przedstawicielom firmy Wilo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

Agnieszka Raducka

aktualizowano: 2014-11-30