Aktualności 30 września 2021 wyświetleń: 619

Pomagamy naszym uczniom w wyborze dalszej drogi edukacji

Dawid Borowski, Dawid Jaremek i Anatolij Sun-Dun-Chan, absolwenci naszego technikum w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej z 2019 roku, są studentami szczecińskich szkół wyższych: Dawid Borowski wybrał kierunek energetyka na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Dawid Jaremek odnawialne źródła energii na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa tej samej uczelni, zaś Anatolij Sun-Dun-Chan – zarządzanie w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu.

Na spotkaniu z uczniami klasy III PE oraz klasy IV E opowiedzieli swoim młodszym kolegom, jak wygląda nauka na tych kierunkach, jakie mieli trudności związane z przystosowaniem się do nowego sposobu zdobywania wiedzy, jakie możliwości rozwoju zawodowego otworzy przed nimi zdobyte wykształcenie. Przedstawili także blaski i cienie życia studenckiego – z przewagą blasków rzecz jasna!

aktualizowano: 2021-09-30