Aktualności 8 czerwca 2013 wyświetleń: 2629

Polsko-Niemieckie Seminarium Solarne z udziałem naszych uczniów

W dniu 6 czerwca przedstawiciele klasy 1 Technikum Kształtowania Środowiska o profilu technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej mieli wielki zaszczyt wziąć udział w Polsko-Niemieckim Festiwalu Słonecznym 2013. Uczestnictwo w tak prestiżowym przedsięwzięciu było możliwe dzięki gościnności i uprzejmości Ośrodka Szkoleniowo-Badawczego w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi. Seminarium zorganizowane zostało przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Wysłuchaliśmy trzy bardzo ciekawe prelekcje:

1. Możliwości wykorzystania energii słońca przy produkcji ciepła.
  2. Elektrische Energie von Photovoltaikanlagen.
  3. Problemy związane z planowaniem i eksploatacją elektrowni fotowoltaicznych omówione przez eksperta z branży fotowoltaicznej (firma MPtec).

Następnie organizatorzy zorganizowali nam wyjazd studyjny do firmy Selfa PV, gdzie pokazano i omówiono proces produkcji paneli fotowoltaicznych. Spotkanie zakończyło się zajęciami praktycznymi w Ośrodku w Ostoi i wspólnym zdjęciem pamiątkowym, które pewnie niebawem ujrzymy na stronie internetowej: www.oze.szczecin.pl.

Seminarium było okazją do poszerzenia wiedzy w zakresie instalacji słonecznych, ale także zaktywizowało uczniów do rozmów w języku obcym z gośćmi z zagranicy.

Bardzo dziękujemy organizatorom za gościnę, szczególnie pani Dyrektor Patrycji Rogalskiej i Panu Wojciechowi Piątkowi.

Autor: Agnieszka Raducka

aktualizowano: 2013-06-08