Aktualności 1 kwietnia 2014 wyświetleń: 2739

Podsumowanie projektu Samorządność Szkolna Inaczej

18 marca 2014 roku w hotelu Radisson SAS odbyła się konferencja podsumowująca projekt Samorządność Szkolna Inaczej , w którym uczestniczyła również nasza młodzież. W projekcie wzięły udział 4 szkoły: LO nr 3, Gim. 31 , Gim 39 oraz Zespół Szkół Nr 2 czyli my.

Projekt miał za zadanie zaktywizować młodzież szkolną do działań społecznych i samorządowych na poziomie szkolnym. Odbywało się to przede wszystkim poprzez: Obóz samorządowy w Barlinku, wydawanie gazetki szkolnej oraz aktywacje strony internetowej Samorządu Uczniowskiego.

Dokonania naszego Samorządu Uczniowskiego prezentowała Aleksandra Bałbaczyńska z klasy II e. O  pracy Samorządu opowiedział również pan Dyrektor, natomiast pan Robert Szalewicz i pan Tomasz Korczyński wzięli udział w panelu dyskusyjnym na temat  współczesnego Samorządu Uczniowskiego. Na gali rozdano również nagrody w konkursach na prace artystyczną i krótki artykuł  dotyczący postaw obywatelskich .

W podsumowaniu projektu uczestniczyli uczniowie wszystkich biorących udział w projekcie szkól, nie zabrakło nauczycieli opiekunów SU oraz dyrektorów.

W przerwie kawowe zaserwowano nam pyszne kanapki, a całość konferencji przebiegała w miłej i przyjacielskiej atmosferze.

aktualizowano: 2014-04-01