Aktualności

Aktualności 21 czerwca 2021 wyświetleń: 637

Podsumowanie projektu Me and my country

Zaledwie tydzień temu odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu Me and my country. 6 krajów – Armenia, Belgia, Chorwacja, Francja, Polska i Portugalia, 6 nauczycieli i 31 uczniów rozpoczęło współpracę we wrześniu 2020 roku. Projekt miał na celu poznanie rówieśników z innych krajów, ich kultury i stylu życia. W ciągu tego czasu wiele się wydarzyło, ponieważ projekt miał miejsce w trakcie światowej pandemii Covid-19. Dzięki regularnym spotkaniom on-line, była to platforma Zoom, What’s up i Messenger, byliśmy na bieżąco z sytuacją w innych krajach. 

Uczniowie poszerzali swoje horyzonty ucząc się bezpośrednio od swoich rówieśników na tematy takie jak: historia kraju, geografia, typowe jedzenie, popularna muzyka czy styl życia nastolatków.  Łącznie powstało 30 prezentacji z wykorzystaniem takich narzędzi cyfrowych jak Powerpoint, PREZI, Canva czy Padlet, a na stronie naszej szkoły pojawiło się 13 notatek opowiadających co nieco o naszych krajach partnerskich. Poza poszerzaniem umiejętności cyfrowych, uczniowie ćwiczyli przede wszystkim język angielski, w jakim odbywał się cały projekt. Nauczyciele, którzy zdecydowali się dołączyć do projektu, okazali się niezwykle otwarci. Kilka dni temu dostaliśmy kartkę z życzeniami oraz magnesy z logo naszego projektu ze szkoły partnerskiej z Belgii. Niestety nie wszystkie wydarzenia były tak radosne. Zaraz na początku projektu syn nauczycielki z Armenii zginął w wojnie o Górski Karabach.

Projekt zakończył się anonimową ankietą, według której zdobył wysoką notę 4.3/5 punktów. Większość uczniów chciałaby kontynuować projekt w nowym roku szkolnym, a poniżej kilka wybranych opinii:

1) Co zmieniłbyś w projekcie?

„Nothing. I was really happy with the cooperation.” - Nic. Byłem/byłam zadowolona ze współpracy.

„I can't think of anything that could improve the project - it went well!” - Nic, co mogłoby ulepszyć projekt, nie przychodzi mi do głowy.

„Nothing really, I really enjoyed it the way that it was.” - Naprawdę nic. Podobał mi się w takiej formie w jakiej był.

2) Co Ci się podobało w projekcie?

„Online meetings, open-minded teachers, who were willing to cooperate and were very supportive.” - Spotkania online, nauczyciele o otwartych umysłach, którzy mieli wolę współpracy i byli bardzo wspierający.

„Meeting with students from another country and learn more about their culture.” - Spotkanie uczniów z innych krajów i poznanie ich kultury.

„Meeting students from all over the Europe :)” - Poznanie uczniów z całej Europy :)

„Everithing” (oryginalny błąd w pisowni) – Wszystko.

Życzymy wszystkim tak udanych projektów jak nasz!


Uczniowie kl. IV CK/T/CH Aleksandra Rosińska, Jakub Bogusiewicz, Damian Łuszcz, Jakub Płachta

Założyciel i koordynator projektu Anna Czerwik

aktualizowano: 2021-06-21
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone