Aktualności

Aktualności 24 czerwca 2021 wyświetleń: 131

Podsumowanie projektu ECO for life

W październiku 2020 roku uczniowie kals 2PS i 3TE przystąpili do projektu ECO for life, który miał na celu pokazać z jakimi problemami w sferze ekologii boryka się dzisiejszy świat. Każdy uczeń wybrał sobie problem, z którym zdecydował się zmierzyć. Uczestnicy projektu podjęli wyzwanie, aby dokonać zmiany w zakresie ekologii w swoim życiu. Zajęli się segregacją i recyklingiem albo ograniczyli plastik. Niektórzy postanowili ograniczyć używanie „chemii” i jako alternatywę zacząć stosować środki naturalne takie jak ocet czy kwasek cytrynowy, inni z pomocą rodziców zaczęli gromadzić deszczówkę. Jeden z uczniów postanowił nawet rzucić palenie! We współpracy z samorządem odbyła się także ogólnoszkolna akcja zbierania zakrętek, których uzbieraliśmy ok.200 litrów. Ponadto w ciągu całego roku szkolnego uczniowie starali się uświadamiać innych o tym jak ważna jest ekologia. Na FB oraz stronie szkoły pojawiło się 15 notatek opisujących różne zagadnienia ekologiczne m.in. jak oszczędzać wodę, problem plastiku w oceanach i jak go zredukować czy problem fast fashion i tanich ubrań z popularnych sieciówek. Uczniowie dowiedzieli się także o organizacjach proekologicznych i akcjach promujących ekologiczny styl życia. Artykuł o projekcie pojawił się na platformie edukacyjnej i w gazecie „Prawobrzeże”. Gratuluję konsekwencji i zachęcam do dalszego promowania postaw ekologicznych!

Anna Czerwik

freepik.com freepik.com
aktualizowano: 2021-06-24
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone