Aktualności 27 marca 2013 wyświetleń: 2840

Podpisanie umowy o współpracy z Ośrodkiem w Ostoi

W dniu 21 marca 2013 roku, w Ośrodku Szkoleniowo-Badawczym w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi miało także miejsce podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie, Ośrodkiem Szkoleniowo-Badawczym w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi, a Zespołem Szkół nr 2. Współpraca dotyczy realizacji zajęć i warsztatów oraz wspólnych programów edukacyjnych. Umowę z ramienia uczelni podpisywał JM Rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie prof. dr hab. inż. Włodzimierz Kiernożycki, natomiast szkołę reprezentował Pan Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 mgr Bogusław Nowak.

Pan Rektor skierował serdeczne słowa do uczniów, pracujących przy stanowiskach doświadczalnych o tematyce energii elektrycznej pozyskiwanej z fotoogniw. Zachęcił ich do nauki i pozyskiwania nowych umiejętności. Wyraził także nadzieję, że uczniowie po zakończeniu edukacji w Zespole Szkół nr 2 chętnie wybiorą atrakcyjne kierunki studiów dostępne na ZUT, związane z ich specjalizacją, a przede wszystkim, że znajdą dobrą pracę w Szczecinie bądź województwie zachodniopomorskim.

Pan Dyrektor podkreślił, że współpraca z Ośrodkiem Szkoleniowo-Badawczym w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi jest zaszczytem, a także szansą dla szkoły, umożliwiającą poszerzenie oferty edukacyjnej zaspokajającej potrzeby kształcenia w aspekcie zdobywania wiedzy i umiejętności z zakresu energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł. Wyraził także nadzieję, że uczniowie chętnie i aktywnie będą uczestniczyć w organizowanych warsztatach i szkoleniach.

Autor: Agnieszka Raducka

Fot. Agnieszka Raducka, Wioletta Niedostatkiewicz, Barbara Cukier-Rybicka