Aktualności

Aktualności 24 września 2021 wyświetleń: 132

Piknik OZE na WBiIS ZUT w Szczecinie

Uczniowie klas 2 i 3 z kierunków technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (E) oraz technik chłodnictwa i klimatyzacji (CK) uczestniczyli w Pikniku OZE. 24 września na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska zorganizowano prrezentacje, pokazy, warsztaty i mini regaty łódek solarnych. Przy okazji młodzież mogła uczestniczyć w różnych aktywnościach i konkursach, wygrywając przy tym nagrody rzeczowe.

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni naukowej znajdowały się m.in. stanowiska edukacyjne opracowane przez zespoły projektów „INT190” i „INT205” oraz przygotowane przez pracowników Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Wydziału Techniki Morskiej i Transportu, Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej, Wydziału Ekonomicznego i gości wydarzenia.
Podczas pikniku pasjonaci odnawialnych źródeł energii wyjaśniali oraz prezentowali jak wyglądają pompy ciepła. W strefie dla aktywnych oceniano swój ślad węglowy oraz można było dowiedzieć się, w jaki sposób prawidłowo segregować odpady. Każdy z gości mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w podczerwieni. Uczestnicy wydarzenia zapoznali się ze zjawiskami, które związane są z pracą turbin wiatrowych. Zwieńczeniem pikniku był uroczysty finał konkursów OZE.
Popularyzatorzy nauki przybliżyli wszystkim gościom pikniku świat ekologii w różnych dziedzinach – turystyce, budownictwie, transporcie. Edukatorzy zabrali uczestników pikniku w podróż zrównoważonym transportem, podczas której zapoznali się z tradycyjnymi i współczesnymi rozwiązaniami ekologicznymi w komunikacji miejskiej. Dodatkowo w ramach projektu „INT 205” odbyły się wyścigi łódek solarnych.
 
Fajną aktywnością była gra edukacyjna "Mobiliada". Ideą powstania gry jest zarówno edukacja w zakresie podstawowych pojęć dotyczących mobilności, jak i promocja korzystania ze środków transportu publicznego, poszerzanie wiedzy o potencjale turystycznym regionu oraz prezentacja szeregu ciekawych inicjatyw i projektów realizowanych na terenie obszaru metropolitalnego. Gra skierowana jest zarówno do indywidualnych mieszkańców, turystów odwiedzających nasz region, jak i do placówek oświatowych i organizacji pozarządowych, gdzie może stać się jedną z pomocy edukacyjnych przy prowadzeniu zajęć z tematyki transportu, świadomości ekologicznej czy znajomości regionu – tłumaczy dr inż. Karolina Kurtz-Orecka, organizatorka pikniku.
aktualizowano: 2021-09-24
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone