Aktualności 9 marca 2023 wyświetleń: 407

Oj działo się ostatnio na zajęciach w pracowni gastronomicznej

W naszej szkole zajęcia w pracowni nie zawsze są zwyczajne. O tym przekonali się 6 i 8 marca br. uczniowie 1 klasy Kucharz. Otóż w rolę nauczyciela wcielił się nie kto inny jak Jarosław Gruda, zwycięzca 7. edycji programu Hell’s Kitchen. Piekielna Kuchnia.

„Jajo” (tzn. Jarek) chętnie przyjął zaproszenie pani Marii Obrzud oraz Katarzyny Galińskiej i z ogromnym zapałem poprowadził zajęcia dla początkujących kucharzy.

Uczniowie wspólnie z gościem sporządzili pizzę, pikle i dżem z czerwonej cebuli. W trakcie wykonywania pizzy i wyrobów Jarek udzielał młodym kucharzom wiele cennych i praktycznych wskazówek.

Poznawanie nowych smaków i zapachów oraz tworzenie ich poprzez łączenie owoców z warzywami to był kolejny punkt zajęć. I tu też Jarek zdradził uczniom kilka trików kulinarnych, by potrawa była wyjątkowa i smaczna.

Był też czas na rozmowę. Zachwycona gościem młodzież zapytała m.in. o jego karierę zawodową, hobby oraz casting do programu Hell’s Kitchen. Piekielna Kuchnia.

Zapał, energia oraz życzliwość Jarka niewątpliwie zmotywowała początkujących kucharzy do działania i doskonalenia swoich umiejętności.

Dziękujemy Ci Jarku za wspaniałe i niezapomniane zajęcia!

Katarzyna Galińska

aktualizowano: 2023-03-09