Aktualności 31 maja 2016 wyświetleń: 2165

O wodzie w Ostoi!

Uczniowie klasy IE o profilu technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej uczestniczyli w atrakcyjnych zajęciach edukacyjnych przygotowanych dla nas przez Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy w zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi. Próbowano znaleźć odpowiedzi na pytania: Jakie właściwości ma woda? Co ją zanieczyszcza? Ile wody zużywamy? Ile wody nam zostało? Jak oszczędzać wodę? W jaki sposób można generować prąd z energii kinetycznej wód?

Uczniowie wysłuchali wykładu na temat wody i możliwości produkowania z niej energii odnawialnej. Pracując w zespołach oznaczyli jej właściwości, zaproponowali sposoby jej oszczędzania i energooszczędnego z niej korzystania, a także zdefiniowali rodzaje zanieczyszczeń, które szkodzą wodzie.

Dla aktywnych i ambitnych zorganizowano turniej bicia rekordu wyprodukowanej energii z siły swoich mięśni z użyciem rowerów. Mistrzem tej konkurencji został Hubert Stefaniak (3,97 Wh w ciągu 2 minut).

Zdobytą wiedzę pierwszoklasistów sprawdzono podczas podchodów, w trakcie których należało odpowiedzieć na kilkanaście pytań.

Zajęcia podsumowano przy ognisku nad stawem z uroczymi żółwiami.

Elżbieta Lesińska, Agnieszka Raducka

aktualizowano: 2016-05-31