Aktualności

Aktualności 22 września 2019 wyświetleń: 711

O przyrodzie Międzyodrza i zlewni J. Dąbie

W piątek, od godziny 17 rozpoczęło się dwudniowe seminarium nt. przyrody. Nasza szkoła była gospodarzem piątkowego wydarzenia, podczas którego wygłoszono referaty związane z ochroną lasów (Nadleśnictwo Kliniska), ochroną komponentów środowiska (UM Szczecin, Wydział Ochrony Środowiska), gospodarką wodno-ściekową (Zakład Wodociągów i Kanalizacji) oraz z odnawialnymi źródłami energii (Agnieszka Raducka, ZS Nr 2). W drugim dniu odbył się rejs edukacyjny po Międzyodrzu i Jeziorze Dąbie. W pięknych okolicznościach przyrody, szczeciński przewodnik - Przemek Głowa opowiadał o otaczających nas ekosystemach i bogatej historii różnych miejsc "wodnego" Szczecina. Przedstawiciel ZWiK omówił funkcjonowanie dwóch Oczyszczalni Ścieków Pomorzany oraz Zdroje i ocenił ich wpływ na środowisko. Organizatorem wydarzenia był SIMP O/Szczecin oraz Stowarzyszenie Miłośników Dąbia i Okolic "Stomido". Środki pozyskano w ramach zadania publicznego "Ekologiczny Szczecin tworzyMY".

aktualizowano: 2019-09-22
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone