Aktualności 9 grudnia 2011 wyświetleń: 4415 Dubojski

Nagrody Prezesa Rady Ministrów wręczone

1 grudnia 2011 r. w Pałacu Młodzieży w Szczecinie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej.

W roku szkolnym 2011/2012 w województwie zachodniopomorskim 200 uczniów otrzymało stypendium Prezesa Rady Ministrów, a 27 uczniów otrzymało stypendium Ministra Edukacji Narodowej.

W Szczecinie w uroczystości, którą poprowadzili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział stypendyści z powiatu: choszczeńskiego, goleniowskiego, gryfickiego, gryfińskiego, kamieńskiego, łobeskiego, myśliborskiego, polickiego, pyrzyckiego, stargardzkiego oraz miasta Szczecina i Świnoujścia. Obecni byli także ich rodzice oraz dyrektorzy szkół.

Na wstępie gratulacje i serdeczne życzenia dalszych sukcesów stypendystom przekazali: Pan Ryszard Mićko - Wicewojewoda Zachodniopomorski, Pani Maria Borecka -I Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty oraz Pani Lidia Rogaś - Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin. W części artystycznej wystąpił chór z Gimnazjum Nr 12 im. Stanisława Lema w Szczecinie.

Z Zespołu Szkół Nr 2 stypendystkami zostały uczennice: Karolina Janawa z Technikum Żywienia oraz Marta Maćkowiak z Technikum Kształtowania Środowiska. Jesteśmy dumni i gratulujemy.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów może być przyznane uczniowi szkoły dla młodzieży, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest wypłacane ze środków budżetu państwa i wynosi od 1 września 2004 r. - 258 zł miesięcznie.
Kandydatów do stypendium typuje samorząd uczniowski, zgodnie z trybem określonym w statucie szkoły.

Zdjęcia pochodzą ze strony Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Relacje z tego wydarzenia można przeczytać na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie - tutaj.

aktualizowano: 2011-12-09