Aktualności 22 listopada 2021 wyświetleń: 700

Lekcje poza szkołą

Wiedzę teoretyczną dobrze jest poszerzyć zdobywając również doświadczenie praktyczne.

19 listopada 2021 r. uczniowie klasy 2 technik turystyki na obszarach wiejskich wzięli udział w lekcji muzealnej w Podziemnych Trasach Szczecina. Zajęcia przeprowadził jeden z przewodników obiektu, pan Jerzy Rozpondek - major Związku Piłsudczyków, wnuk st. leg. Jana Rozpondka, żołnierza 4 pułku piechoty Legionów Polski.

Podczas lekcji muzealnej młodzież dowiedziała się wiele na temat zwiedzanych podziemi, poznała historię Szczecina (sprzed II wojny światowej, z czasów jej trwania oraz PRL-u) oraz poczuła i zobaczyła realia życia w schronie podczas nalotów na Szczecin. Przy okazji mogła też obserwować pracę przewodnika obiektu. Pan Jerzy chętnie podzielił się swoim doświadczeniem w pracy i udzielił wiele cennych wskazówek być może przyszłym przewodnikom.

Arkana pracy w branży turystycznej uczniowie mieli też okazję poznać 29 października 2021 r. W tym dniu byli z wizytą w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej na Zamku w Szczecinie oraz w Biurze Podróży Travel Shop.

W CIKiT młodzież poznała układ funkcjonalny obiektu oraz obowiązki i zakres pracy pracowników na poszczególnych stanowiskach. Pracownice punktu opowiedziały o swoim wykształceniu, jak wygląda ich codzienna praca w sezonie i poza sezonem oraz jakie umiejętności przydatne są w ich pracy.

Swoim praktycznym doświadczeniem i wiedzą podzieliła się z młodzieżą pani Karolina z Biura Podróży Travel Shop. Opowiedziała (krok po kroku) jak założyć biuro podróży, zwróciła uwagę na szczegóły w opracowywaniu ofert oraz pokazała jak działa program do kalkulacji imprez.

Lekcje odbywające się poza szkołą urozmaicają zajęcia z przedmiotów zawodowych a spotkania z doświadczonymi pracownikami z branży turystycznej pozwalają na lepsze poznanie zawodu w praktyce.

Opiekun: Katarzyna Galińska

aktualizowano: 2021-11-22