Aktualności 30 maja 2017 wyświetleń: 2781

Konkurs klasowy „Moje gospodarstwo agroturystyczne”

Konkurs przeprowadzono w klasie o profilu technik turystyki wiejskiej:

I miejsce zajęła makieta nr 5 wykonana przez Wiktorię i Julię.

II miejsce zajęła makieta nr 3 wykonana przez Ewę i Malwinę

II miejsce zajęła makieta nr 1 wykonana przez Andżelikę i Milenę.

Gospodarstwo agroturystyczne to tradycyjne czynne gospodarstwo rolne prowadzące działalność turystyczną. Jest alternatywą dla tych, którzy uciekają od zatłoczonych hoteli, kurortów, miejskiego zgiełku i hałasu a chcą spędzić urlop na łonie natury, w wiejskim klimacie.

Dostosowanie gospodarstwa rolnego do prowadzenia działalności agroturystycznej wymaga od właściciela (rolnika) przemyślenia, zaplanowania i kreatywności, ponieważ gospodarstwo agroturystyczne ma zapewnić agroturystom nie tylko atrakcje ale i bezpieczeństwo, komfort oraz prywatność. Podobne założenia zakładał projekt „Makieta gospodarstwa agroturystycznego” zrealizowany przez uczniów 3 klasy technik turystyki wiejskiej w ramach zajęć usługi agroturystyczne oraz zajęcia praktyczne. Młodzież miała okazję przedstawić wizję swojego gospodarstwa agroturystycznego z uwzględnieniem wytycznych projektu. Prace uczniów (sześć makiet) zostały ocenione przez panią Katarzynę Galińską a także zgłoszone do klasowego konkursu „Moje gospodarstwo agroturystyczne”.

Oceny w konkursie dokonał Pan Dyrektor oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Nr 2 według kryterium, które obejmowało trzy zagadnienia: strefy na terenie gospodarstwa, udogodnienia dla agroturystów oraz makieta jako całość. Konkurs wyłonił trzy najlepsze, spełniające wymogi, projekty:

I miejsce zajęła makieta nr 5 wykonana przez Wiktorię i Julię.

II miejsce zajęła makieta nr 3 wykonana przez Ewę i Malwinę

III miejsce zajęła makieta nr 1 wykonana przez Andżelikę i Milenę.

Zwyciężczyniom konkursu gratulujemy kreatywności i życzymy dalszych sukcesów w kształceniu się w zawodzie technik turystyki wiejskiej.

Katarzyna Galińska

aktualizowano: 2017-05-30