Aktualności 7 stycznia 2014 wyświetleń: 3432

Klasa III G Techniku Żywienia w programie ZUTu Licealista w świecie nauki

Na wielką przygodę z nauką pt. „Licealista w świecie nauki”zaprosiłuczniów szkół średnich Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Wśród wybranych znaleźli się uczniowie naszej szkoły z klasy III G Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego. Opiekunem grupy w projekcie z ramienia szkoły jest Pan mgr inż. Grzegorz Galiński. Od stycznia uczniowie będą uczęszczali na wybrane zajęcia w formie warsztatów naukowych, których tematyka będzie dostosowana do kierunku kształcenia oraz zgodna z ich zainteresowaniami. Z pewnością znajdą się tam tematy dotyczące mikrobiologii żywności oraz żywności transgenicznej.

Uroczysta inauguracja programu odbyła się w dniu 6 grudnia 2013r. o godzinie 10.00 w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii ZUT w Szczecinie. Uczniowie otrzymali z rąk dziekana prof. dr hab. Jana Udały indeksy, w których będą odnotowywane wszystkie zajęcia. Program potrwa do marca 2014 roku a uwieńczeniem jego będzie publiczne podsumowanie zakresu wykonanych prac i przedstawienie wyników swoich badań.Ponadto uczniowie otrzymają stosowne certyfikaty potwierdzające udział programie.

O postępach naukowych naszych uczniów będziemy informowaćna bieżąco.

G. Galiński

aktualizowano: 2014-01-07