Aktualności

Aktualności 27 kwietnia 2022 wyświetleń: 701

Kartka z pamiętnika: wtorek 26 kwietnia, Hiszpania

Projekt Erasmus+ w Hiszpanii oczami Weroniki :)

Dzisiejszy dzień był bardzo męczący. Musieliśmy z samego rana wstać, żeby dojechać na czas na lotnisko. Nigdy nie leciałam samolotem i nie spodziewałam się, że będą takie ładne widoki za oknem. Jednak nie sądziłam, że ten przelot będzie dla mnie takim wyzwaniem. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy już w Hiszpanii to otaczające nas z każdej strony palmy, które dawały letni klimat. Na moje nieszczęście Hiszpania słynie z owoców morza, za którymi nie przepadam, dlatego też wstyd się przyznać, ale moim pierwszym hiszpańskim posiłkiem był McDonald's. Cześć dnia spędziliśmy zwiedzając Vila Real, w którym mieszkamy. Jest to średnich rozmiarów miasteczko, w którym w przeciwieństwie do miast w Polsce jest dużo skuterów, egzotycznej roślinności oraz atrakcyjnych mieszkańców. Kompletnie zapomniałam o tym, że w Hiszpanii jest sjesta. Oznacza to, że przez 3h w środku dnia wszystko jest zamknięte. Dzień zakończyliśmy wizytą w pobliskiej restauracji i integracją naszej grupy projektowej. Weronika, kl. II S/CH

 

Today was very tiring. We had to wake up early to get to the airport on time. I’ve never flown a plane and I didn’t expect to see such beautiful views. However, I didn’t think that this flight would be such a trouble for me. The first thing that caught my eye in Spain were the palms surrounding us on all sides, which gave a summer vibe. Unfortunately for me, Spain is famous for seafood, which I don't really like, so I'm ashamed to admit that my first Spanish meal was McDonald's. We spent part of the day visiting Vila Real, where we live. It’s a medium-sized town with a lot of scooters, exotic plants and attractive people, unlike the cities in Poland. I completely forgot that there is siesta in Spain. This means that everything is closed for 3 hours in the middle of the day. We ended the day with a visit to a nearby restaurant and the integration of our project group.
Weronika, II SCH


aktualizowano: 2022-04-28
Wszystkich rekordów:
poczta

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone