Aktualności 4 listopada 2013 wyświetleń: 4443

KONKURS - Praktyczne rzeczy wyczarowane z odpadów wtórnych

Serdecznie zapraszamy Uczniów Zespołu Szkoł Nr 2 do wzięcia udziału w konkursie ciekawym i twórczym konkursie ekologicznym!!

1. 1.    ORGANIZATOR I CZAS TRWANIA KONKURSU

1.1. Organizatorem Szkolnego Konkursu „Praktyczne rzeczy wyczarowane z odpadów wtórnych” zwanego dalej „Konkursem” jest Zespół Kształtowania Środowiska w Zespole Szkół Nr 2 przy ul. Portowa 21.

1.2. Konkurs rozpocznie się w dniu 12 listopada 2013 r. i trwać będzie do dnia 21 listopada 2013 r.

1.3 Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 28 listopada 2013 r.

1. 2.    CEL KONKURSU

ü zwrócenie uwagi na przyczyny narastającej lawiny śmieci i na możliwość wykorzystania odpadów, zapoznanie z ich szkodliwym wpływem na środowisko naturalne

ü promowanie i rozwijanie nawyku segregacji odpadów i możliwość ich powtórnego wykorzystania

ü kształtowanie przekonania, że dotychczasowe metody pozbywania się odpadów są nieefektywne, a w dłuższym okresie czasu wręcz niebezpieczne dla środowiska

ü rozpowszechnianie ekologicznych zwyczajów dotyczących codziennych, prostych i indywidualnych zachowań związanych z postępowaniem z odpadami

ü przedstawienie korzyści płynących ze zbiórki surowców wtórnych

ü uświadomienie ogromnego znaczenia sposobu życia każdego z nas dla stanu środowiska (oszczędność wody, energii, ekologiczne zakupy, transport, odpady)

ü uświadomienie jak wiele niebezpieczeństw zagraża Ziemi

ü poznanie ciekawych sposobów na wykorzystanie i zagospodarowanie odpadów wtórnych

ü pobudzenie wyobraźni i rozwijanie kreatywności

ü uczenie, które odpady nadają się do recyklingu

1. 3.    WARUNKI UCZESTNICTWA

3.1. Uczestnikiem konkursu może zostać każdy uczeń szkoły gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej Zespołu Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana.

3.2. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest zgłoszenie się Uczestnika do pani Katarzyny Galińskiej lub pani Aleksandry Obrzud do dnia 7 listopada 2013r. Zgłoszenia można dokonać przez wychowawcę klasy.

3.3. Uczestnik Konkursu zobowiązany jest do zapoznania się z Regulaminem Konkursu. Spełnienie warunku uczestnictwa w Konkursie, wskazanego w ust. 3.2. oznacza akceptację wszystkich punktów Regulaminu Konkursu.

3.4. Udział w Konkursie będzie gratyfikowany oceną cząstkową (celujący lub bardzo dobry) z biologii (gimnazjum) i wybranego przedmiotu zawodowego (szkoła ponadgimnazjalna) wpisaną z wagą 5.

1. 4.    KONKURS

4.1. Konkurs składa się z jednego etapu praktycznego:

Uczestnik musi dostarczyć w wyznaczonym terminie pracę „praktyczną rzecz” wykonaną z surowców wtórnych, nadających się do recyklingu.

Praca oceniana będzie w kategoriach: pomysłowość / nowatorstwo, zgodność z regulaminem, estetyka wykonania.

UWAGA:

Prace konkursowe będą wystawiane podczas promocji szkoły oraz „Dni Otwartych Szkoły”.

1. 5.    ZASADY KONKURSU

5.1. Swoje prace Uczestnicy dostarczają do dnia 21 listopada 2013 r. do pani Katarzyny Galińskiej lub pani Aleksandry Obrzud.

5.2. Praca musi spełniać następujące wymagania:

• Ø surowiec (do wyboru, można też zastosować łączenie):

ü szklane butelki i słoiki (bez nakrętek)

ü gazety, książki, kartony, tektury, zeszyty, katalogi i prospekty oraz papiery opakowaniowe

ü plastikowe butelki po napojach, opakowania z tworzyw po jogurcie, śmietanie, po margarynie, owocach i warzywach, opakowania po chemii gospodarczej oraz po kosmetykach, reklamówki, worki foliowe, puszki aluminiowe oraz opakowania kartonowo – foliowe (tetra paki).

• Ø praca powinna być wykonana tylko z surowców wtórnych, nadających się do recyklingu
  • Ø praca musi być użyteczna / praktyczna (nie może to być ekologiczne dzieło sztuki!!!)
  • Ø praca powinna być estetyczna.
  1. 6.    ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU I NAGRODY

6.1. Ocena dostarczonych prac dokonywana będzie przez Jury powołane przez Organizatora.

6.2. Jury przyzna nagrody:

a) za I miejsce w konkursie
b) za II miejsce w konkursie
c) za III miejsce w konkursie

6.3. Nagrodami w Konkursie są:

I miejsce – dyplom, nagroda rzeczowa, ocena cząstkowa – celujący.

II miejsce – dyplom, nagroda rzeczowa, ocena cząstkowa – celujący.

III miejsce – dyplom, nagroda rzeczowa, ocena cząstkowa – bardzo dobry.

1. 7.    OGŁOSZENIE WYNIKÓW I WYDANIE NAGRÓD

7.1. Rozstrzygnięcie Konkursu zostanie ogłoszone 28 listopada 2013 r.

7.2. Zwycięzcy Konkursu zostaną w dniu rozstrzygnięcia Konkursu powiadomieni przez Organizatora                        o przyznaniu im nagród.

1. 8.    POSTANOWIENIA KOŃCOWE

8.1. Regulamin Konkursu znajduje się do wglądu:

• Ø u Organizatora
  • Ø u wychowawców klas gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej
  • Ø na tablicy ogłoszeń

8.2. Wszelkie pytania i uwagi można kierować do  pani Katarzyny Galińskiej lub pani Aleksandry Obrzud. Początek formularza

aktualizowano: 2013-11-04