Aktualności 23 października 2015 wyświetleń: 2314

"KOŁO" w naszej szkole

W dniu 23 października klasy drugie i trzecie o profilu technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej uczestniczyły w prezentacji Pana Pawła Chojnackiego (zachodniopomorski przedstawiciel firmy KOŁO), który uzupełnił zagadnienia poruszane dzień wcześniej przez kolegę z Geberitu.

Przedstawiciel firmy KOŁO nie tylko zaprezentował szeroki asortyment wyposażeń łazienki, ale również metody produkcji, metodykę badań oraz oceny jakości wyrobów. Ponadto Pan Paweł scharakteryzował właściwości użytkowe, w tym wytrzymałość mechaniczną i chłonność wody dla wyrobów ceramicznych. Omówiono też zasady gwarancji i certyfikowania wyrobów ceramicznych. W trakcie prelekcji i projekcji filmów instruktażowych przewijał się temat innowacji oraz dbałości o środowisko.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w dyskusjach nt. możliwych rozwiązań oraz ewentualnej drodze rozwoju produktów firmy Koło. Do gustu wszystkim przypadł system Rimfree, który jest pierwszym na rynku przełomowym rozwiązaniem ułatwiającym utrzymanie czystości w toalecie.

Historia firmy KOŁO zaczęła się ponad 50 lat temu. W ciągu całego tego okresu, przedsiębiorstwo dzięki konsekwentnemu dążeniu do produkowania wyrobów najwyższej jakości, wyrobiło sobie zaszczytną pozycję jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek w branży wyposażenia łazienek. W 1993 r. KOŁO dołączyło do międzynarodowej grupy Sanitec, co zaowocowało licznymi przemianami i dalszym, dynamicznym rozwojem. Od roku 2015 grupa Sanitec i jej marki stały się częścią Grupy Geberit.

W trakcie szkolenia miało też miejsce niecodzienne wydarzenie, mianowicie Pan Dyrektor w obecności całej klasy przekazał uczennicy Aleksandrze Piotrowskiej akt przyznania stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jesteśmy dumni, życzymy dalszych sukcesów i liczymy na kolejne osoby.

Elżbieta Lesińska, Adam Zakrzewski

aktualizowano: 2015-10-29