Aktualności 3 października 2019 wyświetleń: 2002

Integracja, geografia w praktyce i survival na wesoło

Zajęcia w terenie to dla ucznia wspaniała okazja do zastosowania wiedzy w praktyce. Taka okazja przydarzyła się właśnie uczniom z profilu turystycznego 1 października 2019r. podczas wycieczki do Puszczy Goleniowskiej, zorganizowanej przez biuro turystyczne "Travel Shop" w Szczecinie.

Pomimo deszczu, pod opieką animatorów (pani Natalii, pani Oli i pana Mateusza) młodzież z humorem podchodziła do wykonywania powierzonych zadań, jak np.:

- budowanie szałasu,

- strzelanie do celu z karabinu do paintballa oraz z wiatrówki,

- pokonanie toru przeszkód,

- posługiwanie się mapą i kompasem,

- rozpoznawanie znaków topograficznych i kierunków,

- poszukiwanie skarbów z GPS’em.

… a poza programem odbyło się też małe grzybobranie.

Po ciężkiej pracy przyszedł czas na relaks przy ognisku. Były pyszne kiełbaski i traperskie grzanki.

Zdobyte doświadczenie na pewno poszerzyło wiedzę i umiejętności naszych uczniów a tego rodzaju zajęcia urozmaiciły im naukę.

Kolejne wyprawy przed nami!

Katarzyna Galińska

Justyna Nowak