Aktualności 5 listopada 2015 wyświetleń: 2336

Gościnnie w KTC

Uczniowie naszego technikum, niczym studenci, wzięli dziś udział w dwóch ćwiczeniach laboratoryjnych zorganizowanych w Katedrze Techniki Cieplnej ZUT w Szczecinie.

Młodzież ostatniej klasy technikum wzięła udział w dwóch ćwiczeniach laboratoryjnych.

Ćwiczenie pierwsze polegało na mierzeniu parametrów elektrycznych ogniw oraz natężenia oświetlenia, które umożliwiają wyznaczenie charakterystyk prądowo - napięciowych dla ogniw mono-  i polikrystalicznych dostępnych w Katedrze Techniki Cieplnej.

Drugie ćwiczenia związane było z pracą sprężarkowej pompy ciepła, a dokładniej z określeniem współczynnika efektywności energetycznej. Odczyty wyników pomiarów wykonywano z krokiem co 2  minuty, pozwoliło to zaobserwować zmiany temperatur, ciśnienia i objętościowego natężenia przepływu na skraplaczu i parowniku zachodzące w stanie nieustalonym.

Za opiekę podczas zajęć dziękujemy Pani mgr inż. Roksanie Mazurek i Panu dr inż. Tomaszowi Kujawie. Szkoła nasza już od 3 lat znajduje się pod patronatem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Agnieszka Raducka, Adam Zakrzewski

aktualizowano: 2015-11-08