Aktualności 6 kwietnia 2017 wyświetleń: 4073

Finał II Wojewódzkiego Konkursu "Mistrz OZE"

6 kwietnia 2017r. w Technikum Kształtowania Środowiska przy Zespole Szkół nr 2 w Szczecinie Dąbiu odbył się II Wojewódzki Konkurs "Mistrz OZE". Uczniowie z Chojny, Przelewic, Kołobrzegu, Koszalina i Szczecina sprawdzali swoje umiejętności i wiedzę z zakresu energii odnawialnej. Pierwsze miejsce zajął zespół z Chojny, drugie - ze Szczecina, trzecie - z Przelewic. Wszystkim finalistom oraz zgłoszonym do konkursu gratulujemy i zapraszamy za rok :)

Pracę komisji konkursowej wsparła Pani dr inż. Joanna Czerwińska, Dyrektor Ośrodka Szkoleniowo - Badawczego w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi (jednostka ZUT w Szczecinie). Za kilkuletnią współpracę i życzliwość, Pan Dyrektor Bogusław Nowak przyznał Pani Czerwińskiej honorowy tytuł "Przyjaciela Szkoły" i wręczył pamiątkowy ryngraf.

Spośród 19 nadesłanych plakatów na temat "Zastosowanie odnawialnych źródeł do produkcji energii", komisja konkursowa wybrała 10. Drużyny trzyosobowe przystąpiły do finału. Najpierw gimnazjaliści rozwiązywali 40 zadań teoretycznych z zakresu fizyki i odnawialnych źródeł energii. Następnie 5 drużyn, z najlepszym wynikami, awansowało do trzeciego etapu, w którym należało rozwiązać 4 zadania praktyczne (obliczenia, rysowanie wykresu, wnioskowanie).

Ostateczna klasyfikacja drużyn finałowych:

I miejsce: drużyna "Energy Team I" reprezentująca Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie. Skład drużyny: Michalina Czajkowska, Ewa Jabłońska, Gracjan Jasnos. Opiekun: Anita Porczyńska

II miejsce: drużyna "Siódemki" reprezentująca Gimnazjum nr 7 im. Sybiraków w Szczecinie. Skład drużyny: Wiktoria Pełka, Martyna Plust, Tasija Mangudis. Opiekun: Grażyna Gaj

III miejsce: drużyna "ACDC" reprezentująca Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach. Skład drużyny: Robert Streflik, Joanna Mudiuk, Sandra Paliwoda. Opiekun: Bogusław Pecuch

Nagrodę główną, czyli 3 tablety Galaxy Samsung Tab A dla laureatów I miejsca ufundował Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Nagrody dla laureatów II i III miejsca, wśród których znalazły się: opaski Ze Fit, powerbanki solarne, latarki solarne i śpiwory, ufundowali Polska Fundacja Ekologiczna, Urząd Miasta Szczecin, Zachodniopomorski Kurator Oświaty i Ecogadget.pl.

Laureaci otrzymali też książki, kalendarze i albumy, przygotowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Drużyny z miejscami IV i V otrzymały drobne upominki, które przygotował Ośrodek Szkoleniowo - Badawczy w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi - jednostka Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie..

II Wojewódzki Konkurs "Mistrz OZE" przebiegał również pod honorowym patronatem:

- Pana Ryszarda Mićko - Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego,

- Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim instytucjom za wsparcie i pomoc w rozpowszechnianiu informacji o konkursie.

Wszystkim uczestnikom i zgłoszonym na konkurs dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy za rok.

Impreza nie odbyłaby się gdyby nie pomoc Pani Katarzyny Serwy, Teresy Kałuży i Teresy Szelest oraz uczniów: Pauliny, Moniki, Bartosza, Konrada, Huberta i Michała. Zadbali oni o naszych gości podczas przerw.

Agnieszka Raducka

aktualizowano: 2017-04-07