Aktualności 24 października 2015 wyświetleń: 2539

Energetyczna sobota

W październikową sobotę ruszyła II edycja projektu "Zielona energia w szkołach". Zajęcia pozalekcyjne zaczęliśmy od ćwiczeń związanych z energią słońca.

Uczniowie zostali podzieleni na cztery zespoły. W każdym zespole wyznaczono szefów grupy, którzy nadzorowali prace i rozdzielali zadania do wykonania. Wśród tch zadań znalały się: budowa stanowiska doświadczalnego, prowadzenie pomiarów, opracowywanie wyników i sporządzanie sprawozdań. Badano wpływ temperatury, zacienienia i zasłonięcia panelu oraz kąta pochylenia panelu fotowoltaicznego na wydajność energetyczną. Sprawdzano jak obciążenie układu wplywa na generowaną moc i wyznaczano charakterystykę prądowo-napięciową oraz maksymalny punkt mocy.

Spotkanie zostało umilone tortem i słodkościami, ale tylko osoby wtajemniczone znają prawdę "z jakiej to okazji" :)

Najefektywniej pracował zespół pod przewodnictwem Mariusza. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia, zmagania uczniów i niespodzianki :)

Agnieszka Raducka, Wioleta Niedostatkiewic

Więcej o zajęciach pozalekcyjnych http://zs2.szczecin.pl/zielona-energia-w-szkolach/