Aktualności 29 października 2015 wyświetleń: 1786

Eco Generator a świadomość ekologiczna

W dniu 28 października 2015 r. klasa IE uczestniczyła w  zajęciach poświęconych Ecogeneratorowi - nowoczesnej spalarni śmieci powstającej na Ostrowie Grabowskim w Szczecinie.

Spotkanie to było  kolejnym z działań edukacyjnych prowadzonych w placówkach oświatowych województwa zachodniopomorskiego w ramach projektu pn. „Budowa Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego”. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską.

Pani Magdalena Lazarek-Jankowska rozpoczęła spotkanie od podania podstawowych informacji na temat segregacji i przetwarzania śmieci. Następnie uczniowie podczas pracy w grupach formułowali swoje własne (bardziej lub mniej realne) pomysły, dotyczące tego problemu. Potem obejrzeliśmy animację przedstawiającą schemat pracy Ecogeneratora, który ma rozpocząć działalność w grudniu 2015 r.

Na zakończenie Pani Magdalena Lazarek-Jankowska podkreśliła wagę świadomości ekologicznej mieszkańców naszego miasta: każdy ma wpływ na to, jaka ilość śmieci zostanie przez nas „wyprodukowana”  oraz na to, jaka ich ilość może zostać przetworzona, pozwalając uzyskać czystą energię.

Elżbieta Lesińska, Adam Zakrzewski

aktualizowano: 2015-10-29