Aktualności 23 kwietnia 2015 wyświetleń: 1934

Dzień Geografa na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego

21 kwietnia 2015 r. klasa 2 Technikum Turystyki Wiejskiej wzięła udział w warsztatach organizowanych w ramach Dni Otwartych Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego.

Patronat nad wydarzeniem „Dzień Geografa” objął Komitet Nauk Geograficznych Polskiej Akademii Nauk.

Tematy zajęć, w których uczestniczyła młodzież, to:

1. "Świat pod mikroskopem" (ćwiczenia oraz zajęcia z mikroskopem),
  2. "Zmierz pogodę - czyli od pomiaru do prognozy. Prezentacja przyrządów oraz stacji meteorologicznej"

(wykład + ćwiczenia),

1. "Podchody edukacyjne" (ćwiczenia w plenerze).

Zajęcia prowadzone były m.in. przez studentów drugiego i trzeciego roku w przystępnym dla młodzieży języku. Młodzież dowiedziała się:

• co to są okrzemki i do czego są wykorzystywane,
  • jak działa anemometr, higrograf, termograf i barograf,
  • jakie pomiary odczytywane są z poszczególnych elementów stacji meteorologicznej.

Podczas podchodów edukacyjnych uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat Polski i krajów europejskich.

Justyna Nowak

Katarzyna Galińska