Aktualności 19 kwietnia 2016 wyświetleń: 2381

Dzień Geografa na Wydziale Nauk o Ziemi US

W dniu 19.04.2016 r. już po raz drugi uczniowie profilu technik turystyki wiejskiej uczestniczyli w zajęciach z okazji Dnia Geografa, organizowanych przez pracowników dydaktyczno – naukowych oraz studentów Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego. Przedstawiono różnorodne, ciekawe tematy, które są jednak ściśle związane z kierunkiem turystycznym, na którym kształcą się nasi uczniowie.

Tym razem uczniowie wzięli udział w 4 zajęciach na temat:

1. „Kraina lodu - turystycznym szlakiem norweskich inspiracji” – prowadzący: Patryk Białek, Piotr Szerszeń;
  2. „Geograficzne aspekty rozwoju usług hotelarskich” – prowadzący: Daniel Szostak
  3. „Przyroda Ameryki Środkowej - Kostaryka i Panama” – prowadzący: Cyryl Przybyszewski
  4. „Kopenhaga - stolica skandynawskiego designu” – prowadzący: Patryk Białek, Piotr Szerszeń;

Wykładowcy przedstawili omawiane zagadnienia w prosty i zrozumiały sposób, w oparciu o własne spostrzeżenia i doświadczenia.

Oprócz prezentacji tematów wykładowcy i studenci podzielili się ze słuchaczami mnóstwem pięknych fotografii z podróży oraz wieloma ciekawymi wiadomościami na temat dwóch różnych światów – norweskiej zimnej, choć pięknej północy oraz gorącej, odległej, egzotycznej Kostaryki i Panamy. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszył się wykład  prezentujący znane i nieznane zakątki Kopenhagi.

K. Galińska, J. Nowak

aktualizowano: 2016-04-19