Aktualności 25 listopada 2015 wyświetleń: 2946

Czy lodówka może grzać?

W pięknie odrestaurowanej siedzibie firmy Tweetop na ulicy Ludowej 24 gościła klasa IV E. Przywitał nas, a następnie oprowadził po nowoczesnej, w pełni zautomatyzowanej fabryce, pan Michał Frankowicz, dyrektor handlowy firmy.

Firma Tweetop istnieje na polskim rynku od 2001 roku; w fabryce w Szczecinie uruchomiła produkcję rur typu PERT/Al/PERT w zakresie średnic 16-32 mm.

Głównym produktem firmy jest system instalacyjny Tweetop, należący do grupy najnowocześniejszych rozwiązań instalacyjnych na rynku, bazujący na wykorzystaniu właśnie rury wielowarstwowej PERT/Al/PERT, łączonej poprzez zaprasowanie. Oferta systemu obejmuje rury i kształtki w zakresie średnic 16 – 75 mm wraz z zestawem niezbędnych akcesoriów przeznaczonych do poszczególnych zastosowań oraz narzędzi do montażu.

W fabrykach działających poza granicami naszego kraju Tweetop produkuje również systemy ogrzewania płaszczyznowego Tweetop Floor oraz swoje nowe, sztandarowe urządzenia – pompy ciepła. Pompa ciepła Tweetop EcoHeat Pro została uhonorowana Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich, który przyznawany jest najbardziej innowacyjnym produktom, wytwarzanym w oparciu o nowoczesne technologie. Dodajmy, że jest urządzeniem o bardzo ładnym, atrakcyjnym wyglądzie.

Spotkanie poprowadził pan Piotr Jasiukiewicz, doradca techniczny firmy Tweetop w zakresie pracy pomp ciepła, który przyjechał z Gdańska specjalnie dla nas. Na wstępie przypomniał krótko informacje o procesach wymiany ciepła, będących podstawą pracy pomp ciepła typu woda-powietrze. Następnie omówił najważniejsze zasady prawidłowego doboru, miejsca montażu i eksploatacji tych urządzeń. „Gwoździem” programu szkolenia było przeprowadzenie analizy w zakresie tzw. dochłodzenia i przegrzania pompy ciepła, czyli badanie stanu czynnika chłodzącego w układzie.

Po tych interesujących zajęciach uczniowie klasy IV E na pewno mogą  każdemu wyjaśnić, czy lodówka może grzać…

Elżbieta Lesińska, Adam Zakrzewski

aktualizowano: 2015-11-30