Aktualności 7 marca 2017 wyświetleń: 3350

Co ma łopata do …wiatraka, czyli LM Wind Power z wizytą w ZS 2

Marzec 2017 rozpoczęliśmy na warsztatach szkolnych bardzo interesującym spotkaniem: pani Klaudia Krzemińska oraz pan Jakub Reginia z LM Wind Power przyjechali do nas, aby podzielić się swoją wiedzą na temat produkcji łopat do elektrowni wiatrowych.

LM Wind Power jest wiodącym światowym producentem łopat do turbin wiatrowych o globalnym zasięgu: fabryki firmy znajdują się na czterech kontynentach w  Europie, Azji i w obu Amerykach.

W Polsce, na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, zakład działa  od 2008 roku i jest wiodącą fabryką w całej korporacji. Obecnie prowadzona jest budowa kolejnej hali produkcyjnej z uwagi na wdrożenie nowej technologii i produkcji jeszcze dłuższych łopat.

LM Wind Power współpracuje z uczelniami i szkołami - stąd styczniowa wizyta naszych nauczycieli przedmiotów zawodowych w goleniowskiej fabryce oraz obecne  szkolenie dla uczniów z klas OZE.

Szkolenie bardzo ciekawe: filmy obrazujące proces produkcji łopat, duża wiedza prowadzącego wykład pana Jakuba Reginio (zdobyta od podstaw na kolejnych szczeblach zawodowego rozwoju) i jego otwartość, wywołały żywy oddźwięk wśród młodzieży. Padło bardzo wiele pytań zarówno na temat przedstawionej technologii, jak też na temat zasad organizacji pracy w fabryce i rekrutacji do niej.

Wkrótce niektórzy nasi uczniowie będą mogli bezpośrednio w fabryce zapoznać się z produkcją łopat: pani Klaudia Krzemińska ustaliła terminy i warunki odbywania przez nich praktyk zawodowych w LM Wind Power.

Ale już teraz na pewno wszystkim wiadomo: w przypadku elektrowni wiatrowej mówimy „łopata” a nie „skrzydło”!

aktualizowano: 2017-03-08