Aktualności 20 listopada 2015 wyświetleń: 2734

Certyfikaty z Odnawialnych Źródeł Energii i Termowizji

I edycja projektu "PWP Zielona Energia w Szkołach" już za nami!

Certyfikaty potwierdzające zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii oraz Efektywności Energetycznej, w tym kompetencji z zakresu badań kamerą termowizyjną FLIR zostały wręczone przez Pana Dyrektora Bogusława Nowaka oraz nauczycielki prowadzące projekt.

W ramach projektu prowadzono zajęcia pozalekcyjne z zakresu energii słońca, wiatru, wodoru i ogniw paliwowych a także badań termowizyjnych. Zajęcia odbywały się w soboty w semestrze zimowych roku szkolnego 2014/2015. W czerwcu 2015r. przeprowadzono dwa egzaminy sprawdzające wiedzę nabytą podczas ćwiczeń doświadczalnych.

Uczniowie pracowali w czterech grupach, przeprowadzili ponad 35 doświadczeń na grupę, sporządzając dla każdego z nich sprawozdanie. Na podsumowanie wiadomości przeprowadzono 3 testy sprawdzające, a w czerwcu dwa egzaminy zewnętrzne w formie on-line.

Gratulujemy uczniom pozytywnych wyników i życzymy:

Kilo - Energetycznej Aktywności,

Mega - Sukcesów,

Giga - Efektywnych Działań,

Tera - Słonecznych Dni :)

Agnieszka Raducka, Wioleta Niedostatkiewicz

Więcej o zajęciach pozalekcyjnych http://zs2.szczecin.pl/zielona-energia-w-szkolach/

Tytuł projektu: PWP Zielona Energia w Szkołach

Nr projektu: POKL.09.02.00-32-103/12

Obszar realizacji projektu: województwo zachodniopomorskie

Lider projektu: DC Edukacja Sp. z o.o. (Polska)

Partnerzy projektu: FLIR Systems AB (Szwecja) i Horizon Fuel Cell Europe s.r.o. (Czechy)