Aktualności

Aktualności 20 kwietnia 2020 wyświetleń: 843

Aktywna młodzież w działaniu

Od listopada 2019r. uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie realizowanym przez Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych TWIKS pn. „Aktywna młodzież w działaniu - program rozwoju kompetencji społecznych, niezbędnych na rynku pracy”, Współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Osi priorytetowej: I. Osoby młode na rynku pracy Działania: 1.4 Młodzież solidarna w działaniu.

W ramach projektu młodzież uczestnicy:

  • Biorą udział w zajęciach interpersonalnych z zakresu kompetencji społecznych.
  • Mają zapewnione indywidualne wsparcie z psychologami/coachami/doradcami.
  • Realizują „Mini projekt” mający na celu szerzenie działań woluntarystycznych.
  • Planują wspólny wyjazd podsumowujący zdobytą wiedzę.

Jedna z grup w składzie: Daria   Łucek, Jakub Lisiński, Sebastian Okoń, Marta Ścisłowska, Żanet Biel, Grzegorz Kuciarski, Kamil Januszewski, Gracjan Ciechanowski, Ksenia Helewska, Aleksandra Rosińska, Mateusz Łucka, Sara Stanżewska pod nadzorem Pani Moniki Wawrzyniak wykonała MINI PROJEKT pt. „Życie- na początku wszyscy dostajemy to samo.”, mający na celu podniesienie świadomości wśród społeczności o zagrożeniach związanych z wirusami, szczególnie przy braku higieny i zabezpieczenia. W ramach niniejszego projektu uczniowie: nagrali klip informacyjny oraz zakupili m.in. przyłbice, maski i środki higieniczne, które wręczyli do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy Szpitalnym Centrum Medycznym w Goleniowie. Podczas niniejszej akcji, zostały zachowane wszystkie niezbędne środki ostrożności. 

To doświadczenie nauczyło uczniów nie tylko empatii, odpowiedzialności czy pracy w zespole, ale także tego, że RAZEM można WIĘCEJ!

aktualizowano: 2020-04-20
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone