Aktualności 27 kwietnia 2016 wyświetleń: 2085

7 miejsce w Polsce

Miło nam jest poinformować, że kolejni uczniowie, czyli Damian Albrechciński i Kacper Wiśniewski godnie reprezentują naszą szkołę na szczeblu krajowym. 27 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Sieradzu odbył się finał I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Wzięło w nim udział 70 uczniów techników z całego kraju. Damian Albrechciński uplasował się na 7 miejscu w kraju (a jednocześnie pierwszym w województwie zachodniopomorskim). Serdecznie gratulujemy :)

O odpowiedni poziom konkursu zadbał jego patron merytoryczny – Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej. Pomysłodawcą konkursu jest nauczyciel przedmiotów zawodowych związanych z energetyką odnawialną – Michał Kluba z ZSP nr 1. Przedsięwzięcie odbywało się pod honorowym patronatem Starostwa Powiatowego w Sieradzu, Ministerstwa Energii i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Konkurs miał formę pisemnego testu (60 pytań należało rozwiązać w ciągu 90 minut). Najlepiej test rozwiązali:

MIEJSCE I
Rechnio Rafał - Zespół Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy (woj. mazowieckie) - 42 punkty
MIEJSCE II
Kujda Damian - Zespół Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach (woj. podkarpackie) - 41 punktów
MIEJSCE III
Sobczyk Dariusz - Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie (woj. małopolskie) - 40 punktów (po dogrywce)
MIEJSCE IV
Karnówka Paweł - Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim (woj. śląskie) - 40 punktów
MIEJSCE V
Nastarowicz Przemysław - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łodzi (woj. łódzkie) - 39 punktów
MIEJSCE VI